وزارتخانه های خارجه و نفت نقش مهمی در توسعه کاشان بزرگ ایفا می کنند و رایزنی نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل با مقامات عالی این دو وزارت که علاقه ای خانوادگی نیز به کاشان دارند در نتیجه به سود روند تولید در این منطقه خواهد بود .

به گزارش کاشان نیوز، دکتر عباسعلی منصوری در دیدار با جمعی از فعالان اقتصادی عرصه پتروشیمی و صنایع پائین دستی کشور که به دعوت مدیریت صنایع افزون پلاست در کاشان حضور یافته بودند با بیان این مطلب خاطرنشان کرد : بنده در کمیسیون سیاست خارجی مجلس و در مذاکرات حاشیه ای این کمیسیون با آقای ظریف که انصافأ در مورد بهبود روابط خارجی کشور در عرصه بین الملل و همچنین روند مذاکرات هسته ای در حال تلاش هستند سعی کرده ام ارتباطات را به شکلی پیش ببرم که بتوانیم از طریق ایشان از حضور سرمایه گذاران خارجی برای حضور در منطقه بالقوه اقتصادی کاشان بزرگ منتفع شویم .

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس نهم با اشاره به مذاکراتش با وزیر نفت پیرامون ایجاد شهرک پتروشیمی در کاشان افزود : با نظر مساعد آقای زنگنه که ایشان هم مثل آقای ظریف پیوند و علقه خانوادگی نیز با کاشان دارند توانستیم مجوز ایجاد شهرک پتروشیمی و صنایع پائین دستی در منطقه که البته الزامات زیست محیطی درباره آن لحاظ خواهد شد را دریافت کنیم که در روند ایجاد فاز ۱ پروژه ذخیره سازی گاز به مقدار ۱ میلیارد متر مکعب اتفاق ویژه ای برای کاشان بزرگ محسوب می شود .

دکتر عباسعلی منصوری در ادامه با اشاره به امکانات سوق الجیشی فوق العاده مهم در منطقه کاشان بزرگ مانند کویر و کوهستان ، کاشان را دارای پتانسیل های مهم سرمایه گذاری در همه ابعاد دانست و خاطرنشان کرد : بنده به لحاظ وظیفه نمایندگی مردم کاشان و آران و بیدگل بر خود فرض می دانم که در راه مرتفع نمودن موانع توسعه و تلاش برای بسترسازی سرمایه گذاری های روزافزون در این منطقه تلاش کنم .

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم در ادامه با اشاره به اینکه کاشان بزرگ از دو جنبه دارابودن منابع طبیعی و صنعتی بودن منطقه شایسته پیشرفت است تأکید کرد : کاشان در حال حاضر با تولید ۷۵ درصد از فرش ماشینی کشور به دوران اوج خود در این بخش بازگشته است و با ایجاد شهرک پتروشیمی ، کاشان میتواند در این صنعت نیز به قطب مهمی تبدیل شود و امکان موفقیت این مهم دور از دسترس نیست چرا که نظر مثبت وزیر نفت نیز بر توسعه کاشان در بخش پتروشیمی با توجه به دارابودن پتانسیل های ایجاد این شهرک است .

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان یادآور شد : تلاش این دولت با توجه به مشکلات عدیده اقتصادی که با آن دست به گریبان است حمایت از بخش تولید است و بنده نیز که در مجلس جزو حامیان دولت محسوب میشوم شاهدم که مجلس با تصویب قوانینی که به سود بخش خصوصی و سرمایه گذاران بخش های مختلف خواهد بود درصدد رفع مشکلات اقتصادی کشور است تا دولت بتواند به شکل بهتری به اداره کشور بپردازد . از طرف دیگر بنده تا آنجائی که در توان داشته باشم حامی بخش خصوصی علاقمند به سرمایه گذاری در منطقه کاشان بزرگ خواهم بود .

منصوری همچنین اظهار امیدواری کرد : ایجاد منطقه ویژه اقتصادی کاشان بزرگ که از عوامل توسعه هر چه سریعتر این منطقه محسوب می شود در کنار جاده ترانزیتی شمال – جنوب و همچنین فرودگاه کاشان که روزبروز به بهره برداری اصلی خود نزدیک میشود بتواند کاشان را به حق واقعی خود در راه رسیدن به نقطه مطلوب یاری رساند . 

فعالان اقتصادی عرصه پتروشیمی و صنایع پائین دستی کشور در حضور یکروزه خود ضمن بازدید از صنایع افزون پلاست کاشان و شرکت در سمینار مدیریت این صنایع از آثار تاریخی کاشان نیز بازدید به عمل آوردند .

آمار